لیفت مانیتور (بالابر مانیتور) – میز کنفرانس خود را حرفه‌ای بچینید

لیفت مانیتور - MONITOR LIFT

مانیتورهای رومیزی کنفرانس یا لیفت مانیتور در کنار تجهیزات پخش متداول، یکی از اجزای جدا نشدنی سیستم پخش تصویر سالن می باشند. این مانیتورها جهت پخش اسلایدها و اطلاعات، اعلام نتایج رای گیری و نمایش تصاویر برداشت شده توسط دوربین های سالن کنفرانس استفاده می گردند.

بخوانید: صفر تا صد تجهیزات صوت و تصویر اتاق کنفرانس

در گذشته همواره نمایشگرهای مورد نیاز رو به روی هر شخص و روی میز قرار می گردید منظره نازیبایی را نیز پدید می آورد که پس از معرفی سیستم های بالابر نمایشگر (مانیتور لیفت) این مشکلات مرتفع گردید. این سیستمها همچنین به عنوان بالابر مانیتور (آسانسور مانیتور) نیز شناخته می شوند.

امروزه یکی از ملزومات تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات به کارگیری سیستم بالابر مانیتور جهت برطرف کردن مشکلات یاد شده می باشد.

مانیتور بالارونده میز کنفرانس

بالابر نمایشگر دستگاهی است که جهت نصب یا پنهان نمودن مانیتورها درون میزهای کنفرانس استفاده می‌شود. این دستگاه به هنگام نیاز مانیتورها را از میز خارج کرده و تصاویر مدنظر کاربران را نمایش می دهد و زمانی که نیازی به نمایشگرها وجود ندارد برای جلوگیری از اشغال فضا زیباتر مانیتورها را در درون میز کنفرانس پنهان می سازد.

برای آشنایی با سایر تجهیزات سالن کنفرانس این مقاله را از دست ندهید.

سیستم های بالابر نمایشگر به دو صورت در بازار موجود می باشند که عبارت است از سیستم دستی و برقی، با توجه به سهولت کار با سیستم برقی عملا سیستم دستی کنار گذاشته شده است.

اساس عملکرد این سیستم به این صورت است که زمانی که مانیتور به اصطلاح بسته است تنها یک پنل از جنس استیل یا آلومینیوم برس خورده روی میز دیده می شود که تعدادی دکمه روی آن قرار دارد.

با فشردن دکمه لیفت، مانیتور به ارامی و حداکثر ظرف مدت ۳۰ ثانیه از میز خارج شده و در جایگاه از پیش تعیین شده خود در رو به روی سخنران فیکس می شود. برخی از سیستم های مانیتور لیفت این امکان را نیز فراهم نموده اند که کاربر پس از باز کردن مانیتور بتواند زاویه انرا نیزدر حالات عمودی و افقی به دلخواه خود و جهت استفاده اسان تر در جلسات تنظیم نماید.

این دستگاه توسط سه یا چهار موتور کنترل می شود: یکی از موتورها به منظور باز و بسته کردن درب پنل بالابر نمایشگر، دیگری به منظور بالا و پایین بردن و سومین و چهارمین موتور جهت تنظیم زاویه مانیتور کاربرد دارند.

5/5 (1 Review)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of
Call Now Buttonمشاوره تلفنی رایگان(کلیک کنید)