میکروفون کنفرانس

ارسال شده در: مقالات, مقالات, وبلاگ | 0

تجهیزات سالن کنفرانس

میکروفون کنفرانس به عنوان یکی از کلیدی ترین تجهیزات سالن کنفرانس همواره مورد توجه طراحان سالن کنفرانس است. در دنیایی که هر روز دپارتمان های سنتی صدا و تصویر در حال ناپدید شدن می باشند مسئولیت انتخاب میکروفون کنفرانس به مهندسین صدا سپرده می شود.

می توانید راهنمای انتخاب بهترین میکروفون کنفرانس را اینجا بخوانید.

مفهوم بودن صدای میکروفون کلید اصلی است

میکروفون کنفرانس

در گام نخست باید بدانیم که کیفیت صدا یک فاکتور نسبی بوده و وابسته به محیط است. صدای مناسب سالن کنفرانس با آن چه به عنوان صدای مناسب در سایر صداها و موسیقی ها می شنویم متفاوت است.
صدای سالن کنفرانس باید کاملا مفهوم و رسا باشد. هدف مفهوم بودن این است که صحبت های هر سخنگو کاملا واضح باشد و به راحتی شنیده شود. شاید به نظر ساده برسد ولی تجربه نشان داده است که تنظیم صدای مناسب سالن کنفرانس کاری بسیار دشوار است.

 

 

همه چیز با میکروفون کنفرانس شروع می شود

کیفیت صدای خروجی ارتباط کاملا مستقیمی با کنسول ورودی صدا دارد؛ بنابراین اهمیت ورودی صدا کاملا مشخص بوده و واضح است که نقطه شروع رسیدن به این هدف، میکروفون مناسب است.
اصلی ترین نوع میکروفون کنفرانس که در سالن های کنفرانس استفاده می شود، میکروفون های رومیزی هستنند. بعضی از ویژگی ها در میکروفن های کنفرانس مانند کاهنده نویز، پ گیر و قابلیت جا به جایی میکروفن جهانی بوده ولی نکته حائز اهمیت این است که بتوانیم میکروفون مناسبی را انتخاب کنیم که مناسب ما و نیازهایمان باشد. زیبایی نیز یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب میکروفن مناسب است.

نحوه تنظیم و نصب میکروفون در سالن کنفرانس

پیش از شروع کنفرانس، این ها اطلاعاتی هستند که می توانید با شرکت کنندگان در میان بگذارید تا بهترین خروجی را داشته باشید.

  • با صدایی طبیعی و رسا سخن بگویید
  • میکروفون را در جهت دهانتان تنظیم کنید و سایر منابع صدای غیرملزوم را خذف کنید
  • از زدن روی میز، ورق زدن مداوم کاغذ و کارهای اضافی خودداری کنید

قیمت میکروفون کنفرانس

قیمت میکروفون کنفرانس
قطعا یک مدل میکروفون کنفرانس نمی تواند همه نیازها را در سالن کنفرانس برطرف کند و همین مسئله باعث می شود قیمت های میکروفون کنفرانس بسیار متنوع بوده و اساسا با محصولات متنوعی در بازه های قیمتی متفاوتی پیدا کنیم. قیمت میکروفون کنفرانس به فاکتورهای مختلفی مانند کیفیت ساخت، شرکت سازنده، شرکت وارد کننده، تکنولوژی مورد استفاده، زیبایی و … بستگی دارد. این مقاله مناسب هر شخصی است که دنبال یک سیستم کنفرانس با قیمت مناسب می گردد.

در ادامه توجه شما را به انواع میکروفون که در سالن کنفرانس استفاده می شود و یک سری نکات مفید جلب می کنیم.

میکروفون دستی

برای داشتن یک صدای متوازن و طبیعی میکروفون را با فاصله ۱۰ تا ۲۵ سانتی دهانتان و در مرکز نگه دارید تا نویز نفس کشیدنتان را به حداقل برسانید.
نزدیکی بیش از اندازه به میکروفون می تواند یک صدای بم ایجاد کند. این بیس اضافی می تواند با ای کیو کنترل شود.
صبحت مستقیم در میکروفون بدون پ گیر صدای نویز نامناسبی را در میکروفون ایجاد می کند پس برای داشتن صدای مناسب حتما از یک پوشش پ گیر مناسب بر روی میکرون استفاده کنید.

میکروفون کنفرانس (گردن غازی)

میکروفون کنفرانسمیکروفون را در فاصله ۲۰ تا ۴۰ سانتی متری از دهان و مرکز تنظیم کنید. میکروفون باید پایین تر از دهان تنظیم شود.
بعد از تنظیم میکروفون برای سخنگو، میکروفون را دستکاری نکنید.
با دست روی قسمت صداگیر میکروفون ضربه نزنید.

از میکروفون پیشنهادی پاژآوا LEM 480-D دیدن کنید. (کلیک کنید)

می توانید فیلم راهنمای انتخاب میکروفون سالن کنفرانس را از این لینک یوتیوب ببینید و یا اینکه از طریق آپارات در زیر تماشا کنید.

 

سخن پایانی

یک مثال جالب در بین مهندسین کامپیوتر رایج است: اگر زباله بدهید، زباله تحویل می گیرید. کامپیوترها نیازمند ورودی دقیق هستند تا بتوانند خروجی و نتیجه مناسب را تولید کنند. بهترین کیفیت صدای خروجی کنفرانس نیز بستگی به ورودی ای که دارد که به میکروفون می دهید و یا می توان گفت بستگی به میکروفون کنفرانس دارد که استفاده می کنید. پاژآوا متخصص در فروش، نصب و تجهیز سیستم های صوت، تصویر و نور سالن های کنفرانس آماده است مشاوره رایگان در اختیار شما قرار داده و یک تجربه عالی را به شما انتقال دهد.

ارسال پاسخ