سالن کنفرانس هوشمند

ارسال شده در: مقالات, مقالات, وبلاگ | 0

سیالن کنفرانس هوشمند

در این مقاله می خواهیم درمورد سیستم های کنفرانس هوشمند یعنی آینده سیستم های کنفرانس سخن بگوییم. چه مقدار زمان شما تلف می شود تا یک نفر لپ تاپش را به پروژکتور وصل کند؟ یک اتاق کنفرانس هوشمند این شرایط کم بازده را با خطی کردن تجهیزات کنار می زند. سیستم کنفرانس هوشمند این امکان را می دهد تا تجهیزات مختلف مانند لپ تاپ، تبلت و تلفن هوشمند به طور مشترک برای ارائه استفاده شوند. سیستم شبکه پیکربندی می شود و تنها کاری که شما نیاز دارید انجام دهید اتصال به این سیستم شبکه است. در این سیستم امکان اشتراک فایل ها و سایر امکانات شبکه ای نیز موجود است.

انسان همیشه به دنبال ابزارهای دیجیتال و پیشرفته برای آسان شدن کارها و دقت بالا می باشد. داشتن یک سالن کنفرانس هوشمند هم امروزه به یک هدف مهم برای سازمان ها و  مراکز مختلف تبدیل شده است. بالا بردن امنیت جلسه در این سالن ها و همچنین تمایل به داشتن گزارشی کامل از تعداد افرادی که در بازه های زمانی مختلف از سالن استفاده می کنند برای مسئولین این سالن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.
بر اساس تحقیق Verizon روزانه ۱۱ میلیون ملاقات تجاری در دنیا انجام می شود و بسیاری از حرفه ای ها احساس می کنند که سیستم های کلاسیک وقت آن ها را تلف می کند و همه امکانات مورد نیازشان را تامین نمی کند. اتاق های کنفرانس هوشمند با مجتمع کردن تکنولوژی، تخته های هوشمند و بسیاری از بهبودهای دیگر این مسائل را رفع می کند.
سالن کنفرانس هوشمند
سالن کنفرانس هوشمند ترکیبی از درب های ورودی اتوماتیک، سیستم کنترل نور سالن و شمارشگر مراجعه کنندگان بوسیله یک سیستم میکروکنترلر می باشد. این ترکیب یک سیستم قابل اعتماد و مطمئن ایجاد می کند که به بهترین شکل ممکن کار کنترل درب های ورودی و تجهیزات داخل سالن را انجام می دهد و در عین حال گزارش جامعی از تعداد افراد حاضر در سالن ارائه می دهد . همچنین تعداد افراد حاضر در سالن در نمایشگر های داخل سالن به نمایش گذاشته می شود .
کار این کنترل کننده ها به این صورت است که از سنسورها ،  سیگنال هایی را دریافت می کند و این سیگنال ها در نرم افزاری که در رام (ROM) ذخیره می شود پردازش می شوند . سیستم میکرو کنترولر ATMEL 89C51 به صورت پیوسته دریافت کننده های مادون قرمز را کنترل می کند.

می توانید ویدیوی سالن کنفرانس هوشمند را از این لینک در یوتیوب ببینید و یا در ادامه همین پست مشاهده بفرمایید.

اتاق های کنفرانس هوشمند یک تبدیل دیجیتال را ایجاد می کنند که بسیاری از مشکلات اتاق های جلسات را از بین می برد.
زمانیکه هر شی ای از دریافت کننده های مادون قرمز رد می شود مانعی بر سر راه اشعه ایجاد می شود و این مانع از طریق میکروکنترلر ارسال می گردد و به این ترتیب درب با کمک موتوری که به آن وصل شده است باز می شود و تعداد افرادی که از آن عبور می کنند محاسبه می گردد و بر روی نمایشگر نمایش داده می شود . در این لحظه ابزارهای داخل سالن شروع به کار می کنند . زمانیکه فردی سالن را ترک می کند هم همین اتفاق می افتد و عدد روی نمایشگر تغییر می کند و زمانیکه همه افراد داخل سالن اقدام به ترک سالن می کنند ، یعنی زمانیکه نمایشگر عدد صفر را نشان می دهد همه سیستم های داخل سالن خاموش می شوند .  این سیستم به صورت پیشرفته تر می تواند توسعه پیدا کند و در بخش های دیگر سالن از جمله راهروها و بخش های رفاهی هم مورد استفاده قرار بگیرد .

 

ارسال پاسخ